IoT lab

IoT lab

Internet věcí na ZČU

Zajímá vás, co všechno lze vytvořit v IoT labu? Jaké „hračky“ tu na vás čekají a co vlastně umějí? Pojďte se tam s námi podívat – navštívíte opravdu pořádný makerspace!

Co nabízíme?

Makerspace s nářadím a přístroji potřebnými pro práci s elektronikou (pájení, mechanické práce, měření, diagnostika). K dispozici máme také výběr základních technologií mikropočítačů a setů pro datové přenosy (Arduino, Raspberry, ESP, BigClown, IQRF...) a velké množství doplňků (senzory, akční členy, elektromnické a mechanické součástky). Pro přípravu mechanických komponent projektů lze využít 3D tiskárnu a CNC frézku. Pro prezentační účely máme dále grafický popisovač a digitální vyšívací stroj.

Komu je IoT lab určen?

IoT lab je určen pro kohokoliv, kdo má zájem o IoT technologie; pro studenty a zaměstnance ZČU, ale také pro žáky středních škol, např. v rámci středoškolské odborné činnosti.

Náš cíl

Cílem IoT labu je podporovat práci s novými technologiemi a současně vytvářet komunitní prostředí, které zájemcům umožní nejen realizovat svoje nápady, ale také prezentovat výsledky svojí práce.